در باره سامانه فیش حقوقی

با سلام . سامانه پیش رو , به عنوان پروژه كارآموزی توسط سید كوروش نعلینی فارغ التحصیل كارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه رازی به اداره فناوری اطلاعات دانشگاه ارائه و پیشنهاد شد و پس از بررسی های مربوطه در تابستان 92 طراحی و پیاده سازی آن در دست اقدام قرار گرفت .

چالش اصلی پیش رو كه مانع ارائه چنین سرویسی شده بود ناسازگار بودن سامانه حقوق دستمزد دانشگاه و كدپیج های قدیمی اطلاعات فارسی آن با محیط های كار امروزی مانند وب , بوده است .

همچنین چالش بزرگ بعدی عدم كارایی استفاده از دیتابیس (پایگاه داده ) نرم افزار حقوق دستمزد دانشگاه بود

زیرا كه اطلاعات و آیتم های متغیر ماهیانه مانند نام دقیق انواع وامهای تعریف شده و غیره به سادگی از پایگاه داده نرم افزار قابل استخراج طی یك مرحله نبوده به گونه ای كه متصدی محترم سامانه آنلاین فیش حقوق بتواند ماهیانه همچون الان طی یك عملیات ساده و یك مرحله ای فیش های تمام پرسنل محترم را بدون هیچ پیچیدگی خاصی در مدت زمان كمتر از یك دقیقه آپلود نماید . طبیعتا كاهش پیچیدگی كار برای متصدی و به اصطلاح كاربرپسندتر كردن سامانه برای مدیر سایت به افزایش پیچیدگی های خاص برنامه نویسی و بعضا استفاده از متدهای برنامه سازی منسوخ و متعلق به دهه های گذشته انجامید .

با این وجود پس از بررسی های فراوان راه صعب و پیچیده كار با فایلهای نرم افزار به جای استفاده از پایگاه داده آن در پیش گرفته شد اما سیستم طراحی شده با نهایت ظرافت و قدرت , قابلیت اطمینان در كاركرد خود را به همراه دارد

به مزیت اصلی آن آماده بودن حسابهای كاربری پرسنل محترم در سامانه آنلاین بدون نیاز به ثبت نام یا هرگونه عمل خاصی است .

همچنین  تلاش بسیاری شده است كه این سیستم در مقابل تغییرات مختلف نرم افزار اصلی منعطف بوده و كاركرد خود را با نهایت دقت داشته باشد .

امكانات خاص آمارگیری برای مدیران مالی در سامانه تعبیه شده و برای كاربران گرامی امكانات فراوان دیگری از جمله سیستم ارسال فیش به ایمیل اساتید و كاركنان به صورت ماهیانه

و همچنین امارگیری و گزارش دهی های اختصاصی در نسخه های بعدی سامانه بنا به درخواست دانشگاه محترم گنجانده خواهد شد .

فیش حقوقی بازنشستگان محترم در اینده نزدیك به سامانه اضافه خواهد شد (صورت پذیرفت) و در صورت نیاز مجموعه به تلفیق  سامانه احكام كارگزینی با دیتابیس سایت فعلی ,  این قابلیت به سامانه افزوده خواهد شد. 

Support : Info@p30city.net